Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակը հերքում է
Hraparak.am կայքում ս.թ. հունիսի 10-ին հրապարակված «Հաջիևն ու Արմեն Գրիգորյանն արդեն գծել են սահմանը. ըստ նախագծի` հակառակորդին է հանձնվելու ևս 180 ք/կմ» խորագրով հոդվածում ներկայացված տեղեկատվությունն ամբողջապես սուտ է և չի համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին տեղեկացնում է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակը։
«Սահմանազատման գործընթացի վերաբերյալ բոլոր հարցերը քննարկվում են բացառապես Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ աշխատանքների շրջանակներում»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Офис Мгера Григоряна опровергает
Информация, представленная на сайте Hraparak.am в статье под заголовком «Хаджиев и Армен Григорян уже начертили границу: согласно проекту, противнику будет передано еще 180 кв. км», опубликованной 10 июня на сайте Hraparak.am, полностью ложная и не соответствует действительности. Об этом сообщает офис вице-премьера Мгера Григоряна.
«Все вопросы, связанные с процессом делимитации, обсуждаются исключительно в рамках совместной работы Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и Государственной комиссии по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения», — говорится в сообщении.