ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանությունը նորություն է հայտնել վիզա ստանալու մասին
ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանությունից հայտնում են, որ 2025թ․ հուլիսից շենգենյան վիզայի դիմումները կընդունվեն միայն TLScontact-ում։
«Ցավում ենք հայտնել, որ փոփոխությունների շրջանում կպակասեցվի առաջարկվող պայմանավորվածությունների քանակը և կերկարի սպասելաժամանակը։ Հայցում ենք ձեր ներողամտությունը։
Մինչև հունիսի վերջը ներառյալ, եթե արդեն ունեք պայմանավորվածություն, վիզաների դիմումները կընդունի Երևանում Գերմանիայի դեսպանությունը ։
Փոփոխությունների շրջանում դեսպանությունը սկզբունքորեն չի պատասխանի պայմանավորվածությունների վերաբերյալ հարցումներին»,-ասված է գրառման մեջ։

The German Embassy in Armenia has announced news about obtaining a visa
The German Embassy in Armenia has announced that from July 2025, Schengen visa applications will only be accepted via TLScontact.
“We regret to inform you that during the changes, the number of appointments offered will be reduced, and waiting times will increase. We ask for your patience.
The German Embassy in Yerevan will accept visa applications until the end of June if you already have an appointment.
During the period of changes, the Embassy will not respond to inquiries about appointments in principle,” the note reads.