Արամ Ղազարյանն ազատվել է Լոռու մարզպետի պաշտոնից
Արամ Ղազարյանն ազատվել է Լոռու մարզպետի պաշտոնից. կառավարության որոշումն ընդունվել է գրավոր ընթացակարգով։
Մինչ այդ Ղազարյանը հայտարարություն էր տարածել.
«Տեղեկացնում եմ, որ հրաժարական եմ տալիս Լոռու մարզպետի պաշտոնից և դադարեցնում եմ իմ քաղաքական և կուսակցական գործունեությունը։ Այս որոշումը պայմանավորված է այլ աշխատանքի անցնելու հանգամանքով, որի վերաբերյալ պատշաճ կարգով և սահմանված ժամկետներում հանդես կգան իրավասու մարմինները։
Հատուկ երախտագիտություն եմ ուզում հայտնել ՀՀ վարչապետին՝ վստահության և այն մեծ պատվի համար, որ հնարավորություն տվեց ծառայելու իմ հարզատ Լոռու մարզին՝ որպես մարզպետ։
Խորին շնորհակալություն եմ հայտնում Լոռու մարզի իմ սիրելի բնակիչներին՝ վստահության և աջակցության համար, մարզպետի աշխատակազմին և համայնքապետերին՝ համատեղ աշխատանքի և նվիրվածության համար, իմ գործընկեր մարզպետներին, ինչպես նաև Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարին ու նրա տեղակալներին՝ գործընկերային և արդյունավետ համագործակցության համար։
Անհատական շնորհակալություն եմ հայտնում գործադիր և օրենսդիր իշխանության իմ գործընկերներին՝ շարունակական աջակցության և կառուցողական փոխհարաբերությունների համար, ինչպես նաև մեր կուսակից ընկերներին՝ միասնական աշխատանքի և գաղափարական համախմբվածության համար»,- գրել է նա սոցցանցերի իր էջում։
Ըստ շրջանառվող լուրերի, Ղազարյանն առաջիկայում նշանակվելու է ՀՀ ոստիկանապետ-ՆԳՆ փոխնախարար։ Նա 2001թ-ից աշխատել է ոստիկանական համակարգում, զբաղեցնելով նաև Կոտայքի և Շիրակի մարզային վարչությունների պետի պաշտոնը։

Арам Казарян освобожден от должности губернатора Лорийской области
Арам Казарян освобожден от должности губернатора Лорийской области. Решение правительства принято в письменной форме.
Ранее Казарян распространил заявление:
«Информирую, что я подаю в отставку с поста губернатора Лорийской области и прекращаю свою политическую и партийную деятельность. Это решение обусловлено переходом на другую работу, о чем в установленном порядке и в установленные сроки выступят соответствующие органы.
Хочу выразить особую благодарность премьер-министру РА за доверие и великую честь, которая позволила мне служить моей родной Лорийской области в качестве губернатора.
Выражаю глубокую благодарность дорогим жителям Лорийской области за доверие и поддержку, аппарату губернатора и главам общин за совместную работу и преданность, моим коллегам-губернаторам, а также министру территориального управления и инфраструктур и его заместителям за партнерское и эффективное сотрудничество.
Отдельную благодарность выражаю коллегам из исполнительной и законодательной власти за постоянную поддержку и конструктивные отношения, а также нашим товарищам по партии за совместную работу и идейную сплоченность», — написал он на своей странице в соцсетях.
Согласно циркулирующим слухам, в ближайшее время Казарян будет назначен начальником полиции РА — заместителем министра внутренних дел. С 2001 года он работал в системе полиции, в том числе занимая должности главы управлений Котайкской и Ширакской областей.