Հայ բժիշկները վերապատրաստվում են Ֆրանսիայում
18 տարի առաջ Երևանի և Նիցցայի միջև կնքված համաձայնագրի շնորհիվ նրանք հռչակվեցին քույր քաղաքներ: Ավելի քան մեկ տասնամյակ անց՝ շոշափելի գործակցության բացակայությունից հետո, 2023-ին Նիցցայի քաղաքապետի առաջին տեղակալի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան` նշանավորվեց Երևանի քաղաքապետարանի հետ առողջապահության ոլորտում միջազգային համագործակցության շրջանակային համաձայնագրի ստորագրմամբ, որի շրջանակում Երևանի բուժհաստատություններից բժիշկները վերապատրաստման ծրագրով մեկնեցին Նիցցա:
Այս տարվա ընթացքում ևս բժիշկների մի խումբ արդեն ժամանել է Նիցցա: Ծրագիրը շարունակական է, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։

Armenian doctors are being trained in France
18 years ago, Yerevan and Nice were declared sister cities thanks to an agreement signed. After more than a decade of lack of tangible cooperation, in 2023, the visit of a delegation led by the First Deputy Mayor of Nice to Armenia was marked by the signing of a framework agreement on international cooperation in the field of healthcare with the Yerevan Municipality, within the framework of which doctors from Yerevan medical institutions left for Nice on a training program.
The Yerevan Municipality reports that another group of doctors has already arrived in Nice this year. The program is ongoing.