Հայաստանի պոլիտեխնիկական համալսարանը ներկայացրել է դպրոցականների համար նախագիծ
Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանը ներկայացրել է դպրոցականների համար «Երևանի գիտություն, տեխնոլոգիաներ, ճարտարագիտություն, արվեստ և մաթեմատիկա» կենտրոնի ստեղծման նախագիծը: Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«STEAM (ԳՏՃԱՄ-Գիտություն, տեխնոլոգիաներ, ճարտարագիտություն, արվեստ և մաթեմատիկա) կրթական միջավայրը կմիավորի տեխնոլոգիական կրթությունը, գիտությունը, արվեստը և ձեռներեցությունը՝ պատրաստելով ապագայի նորարարներին։
Կենտրոնը կունենա բնական գիտությունների, ծրագրային և ապարատային ճարտարագիտության, արհեստանոցների ու արվեստանոցների լաբորատորիաներ ու թվային սենյակներ: Այն ոչ միայն կրթական նշանակություն ունի, այլև կարող է Երևանը դիրքավորել որպես բարձր տեխնոլոգիական և մարդկային ներուժի առաջնորդության հանգույց»,- գրել է քաղաքապետը։

Национальный политехнический университет Армении представил проект создания центра «Ереван: наука, технологии, инженерия, искусство и математика» для школьников. Об этом на своей странице в Facebook написал мэр Еревана Тигран Авинян.
«Образовательная среда STEAM (наука, технологии, инженерия, искусство и математика) объединит технологическое образование, науку, искусство и предпринимательство, готовя новаторов будущего.
Центр будет оснащен лабораториями естественных наук, программной и аппаратной инженерии, мастерскими, студиями и цифровыми классами. Он имеет не только образовательное значение, но и может позиционировать Ереван как центр лидерства в области высоких технологий и человеческого потенциала», — написал мэр.