Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում ՀՀ-Սլովակիա համագործակցությունը
Սլովակիայի Հանրապետության վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոյի գլխավորած պատվիրակության՝ Հայաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում մայիսի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարություն է այցելել Սլովակիայի էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Վլադիմիր Շիմոնյակի ղեկավարած պատվիրակությունը:
Պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում Վլադիմիր Շիմոնյակին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանը: Վլադիմիր Շիմոնյակի և Կարեն Բրուտյանի առանձնազրույցից հետո քննարկումները շարունակվել են ընդլայնված կազմով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Սլովակիա համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ:

Armenia Slovakia's cooperation in the defense sector was discussed
On May 26, within the framework of the official visit of the delegation led by the Prime Minister of the Slovak Republic Robert Fico to Armenia, a delegation led by the Deputy Minister of Economy of Slovakia Vladimir Šimoňák visited the Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
Vladimir Šimoňák was received by the Deputy Minister of Defense of the Republic of Armenia, Karen Brutyan, at the administrative complex of the Ministry of Defense. The discussions continued in an expanded format after the private meeting between Vladimir Šimonyak and Karen Brutyan.
During the meeting, issues related to Armenia-Slovakia cooperation in the defense sector were discussed, and agreements were reached.