Նիկոլ Փաշինյանի վարքագծի վերաբերյալ վարույթ է հարուցվել
Ազգային ժողովում Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի արած արտահայտությունների առնչությամբ վարույթ է հարուցվել վարքագծի կանոնների առերևույթ խախտման վերաբերյալ: Radar Armenia-ին հայտնեցին կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովից։
Հանձնաժողովի ուշադրության կենտրոնում են եղել «Համբալ», «Վեր ընկի տեղդ, ներվերս չուտես», «Ձեզ տանելու եմ, լցնեմ ԱԱԾ պադվալները» արտահայտությունները։
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է, որ հենց ինքն է հանձնաժողով դիմել՝ պահանջելով վարույթ հարուցել Նիկոլ Փաշինյանի վարքագծի վերաբերյալ:

В связи с высказываниями премьер-министра Армении Никола Пашиняна во время сессии вопросов и ответов с правительством в Национальном собрании возбуждено производство по факту предполагаемого нарушения правил поведения. Об этом Radar Armenia сообщили в Комиссии по предотвращению коррупции.
В центре внимания комиссии оказались высказывания: «Амбал», «Сядь на место, не нервируй меня» и «Я вас брошу в подвалы СНБ».
Депутат фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян сообщила на своей странице в Facebook, что именно она обратилась в комиссию с требованием возбудить производство по поводу поведения Никола Пашиняна.