Բողոքի ցույց Լավրովի այցի դեմ
Մի խումբ գործիչներ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի՝ Հայաստան այցի դեմ այսօր բողոքի ակցիա են կազմակերպել ՀՀ ԱԳՆ մոտ։
«Հանուն հանրապետության» կուս․ ղեկավար Արման Բաբաջանյանը, Եվրոպական կուսակցության նախագահ Տիգրան Խզմալյանը և այլք ՌԴ արտգործնախարար Լավրովի ու նախագահ Վլադիմիր Պուտինի նկարների վրա «Մարդասպաններ» մակագրությամբ պաստառներով կանգնած են շենքի դիմաց:
Ոստիկանները նրանց հորդորեցին հեռանալ այդ հատվածից և ակցիան շարունակել դիմացի մայթում։ Սակայն Արման Բաբաջանյանը չհամաձայնվեց՝ ոստիկաններին մեղադրելով ՌԴ հրահանգով իրենց խոչընդոտելու մեջ։
«Ձեր շահերից չի բխում մեզ խոչընդոտելը։ Ռուսաստանից հրահանգ եք ստացել՝ մեզ խանգարելու»,–ասել է Բաբաջանյանը՝ նշելով, որ նման գործողություններով ավելի հնչեղություն է հաղորդվում իրենց ակցիային։

Протест против визита Лаврова
Группа активистов организовала акцию протеста у здания МИД Армении против визита министра иностранных дел РФ Сергея Лаврова.
Лидер партии «Во имя республики» Арман Бабаджанян, председатель Европейской партии Тигран Хзмалян и другие стояли перед зданием с плакатами, на которых изображены Лавров и президент Владимир Путин с надписью «Убийцы».
Полиция призвала их покинуть этот участок и продолжить акцию на противоположном тротуаре. Однако Арман Бабаджанян не согласился, обвинив полицию в препятствовании их действиям по указанию России.
«Не в ваших интересах нам мешать. Вы получили указание от России препятствовать нам», — заявил Бабаджанян, отметив, что подобные действия лишь придают их акции большую огласку.