London Times-ի հոդվածի մասին, որին անդրադարձել է վարչապետի խոսնակը
London Times անվանումով կայքի՝ «Արևմտյան դեղագործական ընկերությունները փորձարկում են թունավոր ռազմական կարգի ստերոիդներ հայ կանանց, երեխաների և հաշմանդամների վրա» վերնագրով հոդվածում տեղ գտած պնդումներն արվում են՝ հղում անելով «Անարդարության դեմ պայքարի» հիմնադրամին:
Հիմնադրամի կայքի ուսումնասիրության արդյունքում ՀՀ-ի մասին վերջին տարիներին որևէ հոդված չի հայտնաբերվել: Վերջին հոդվածը եղել է 2021թ-ին՝ ՀՀ-ում ապատեղեկատվության վերաբերյալ: Բաց աղբյուրների ուսումնասիրության արդյունքում հայտնաբերվել են մի շարք հոդվածներ, որում Հիմնադրամին մեղադրում են կեղծ տեղեկություն հրապարակելու մեջ:
Ամերիկյան հեղինակավոր CNN-ն իր հոդվածներից մեկում, որտեղ խոսվում է ԱՄՆ նախագահական ընտրությունների ընթացքում ռուսական ապատեղեկատվական քարոզարշավի մասին, անդրադարձ կա նաև «Անարդարության դեմ պայքարի» հիմնադրամին: Հոդվածում նշվել է, որ այս Հիմնադրամն ստեղծվել է «Վագներ»-ի հիմնադիր Եվգենի Պրիգոժինի կողմից: Խումբը, որն իրեն ներկայացնում է որպես «մարդու իրավունքների» կազմակերպություն, ղեկավարում է Միրա Տերադան՝ ռուս կին, ով ավելի քան երկու տարի անցկացրել է ԱՄՆ բանտում փողերի լվացման մեղադրանքով: Այս խումբն օգտագործում է ամերիկյան և օտարերկրյա սոցիալական մեդիա ազդեցություն ունեցող անձանց՝ Արևմուտքում քարոզչություն և ապատեղեկատվություն տարածելու համար:
Ֆրանսիական հեղինակավոր Indigo Publications մեդիա խմբին պատկանող Intelligence Online պարբերականը, որը մասնագիտացած է հետաքննական լրագրության մեջ, իր հոդվածներից մեկում անդրադարձել է «Անարդարության դեմ պայքարի» ՀԿ-ին: Հոդվածում նշվել է, որ այն վերահսկվում է ռուսական ռազմական հետախուզության կողմից և տարածում է ապատեղեկատվություն:
Այսիր ավելի վաղ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը, անդրադառնալով կայքի հոդվածին, պարզաբանել էր, որ ո՛չ վարչապետի, ո՛չ հրապարակման մեջ նշված բարձրաստիճան պաշտոնյաների շրջապատում դեղագործական բիզնեսով զբաղվող անձինք չկան։ ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը նշել էր, որ ակնհայտ սուտ պնդում է արվել «Հայաստանում իրականացվող կլինիկական փորձարկումների» մասին:

О статье The London Times, на которую отреагировала пресс-секретарь премьер-министра
В статье под заголовком «Западные фармацевтические компании тестируют токсичные стероиды военного назначения на армянских женщинах, детях и инвалидах», опубликованной на сайте под названием The London Times все утверждения сделаны со ссылкой на Фонд «Борьба с несправедливостью».
Изучение сайта фонда показало, что за последние годы не было опубликовано ни одной статьи об Армении. Последняя статья, датированная 2021 годом, касалась дезинформации в Армении. Анализ открытых источников выявил ряд публикаций, в которых фонд обвиняется в распространении ложной информации.
Авторитетный американский канал CNN в одной из своих статей, посвященных российской кампании дезинформации во время президентских выборов в США, упомянул Фонд «Борьба с несправедливостью». В статье указано, что фонд был создан основателем «Вагнера» Евгением Пригожиным. Группа, представляющая себя как правозащитную организацию, возглавляется Мирой Терадой, россиянкой, которая провела более двух лет в американской тюрьме по обвинению в отмывании денег. Эта группа использует американских и иностранных влиятельных лиц в социальных сетях для распространения пропаганды и дезинформации на Западе.
Французское издание Intelligence Online, принадлежащее медиагруппе Indigo Publications и специализирующееся на расследовательской журналистике, в одной из своих статей упомянуло НПО «Борьба с несправедливостью». В статье указано, что оно контролируется российской военной разведкой и распространяет дезинформацию.
Ранее пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян, комментируя статью на сайте, пояснила, что ни у премьер-министра, ни в окружении упомянутых в публикации высокопоставленных чиновников нет лиц, занимающихся фармацевтическим бизнесом. Министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян заявила, что утверждение о «клинических испытаниях, проводимых в Армении», является очевидно ложным.