Քրեական հետապնդում է հարուցվել նաև վարչական շրջանի ղեկավարի նկատմամբ
Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմում տեղի ունեցած դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել 4 անձի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 195-րդ հոդվածի 2-րդ 5-րդ կետով և 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով։ Այդ մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի նախագահի մամուլի խոսնակ Կիմա Ավդալյանը:
Խոսքը մի խումբ անձանց կողմից ֆիզիկական ներգործության և մի խումբ անձանց կողմից տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով կատարված խուլիգանության մասին է։
Հաղորդվում է, որ քրեական հետապնդում է հարուցվել նաև Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Տեր-Մարգարյանի նկատմամբ։

Возбуждено уголовное преследование, в том числе в отношении главы административного района
В рамках уголовного производства, инициированного по факту инцидента в администрации Нор Норкского административного района, возбуждено публичное уголовное преследование в отношении четырёх лиц по пункту 5 части 2 статьи 195 и пунктам 1 и 3 части 2 статьи 297 Уголовного кодекса Республики Армения. Об этом сообщила пресс-секретарь председателя Следственного комитета Кима Авдалян.
Речь идёт о применении физического воздействия группой лиц и хулиганстве, совершённом группой лиц с использованием информационных или коммуникационных технологий.
Сообщается, что уголовное преследование также возбуждено в отношении главы Нор Норкского административного района Тиграна Тер-Маргаряна.