«Մեր ժողովուրդը դարեր շարունակ աչքի է ընկել իր աշխատասիրությամբ». նախագահ
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Աշխատանքի օրվա կապակցությամբ, որում ասված է․
Հարգելի աշխատավորներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիդ Մայիսի 1-ի՝ Աշխատանքի և աշխատավորի միջազգային օրվա կապակցությամբ: Այս օրը մեզ հնարավորություն է տալիս գնահատելու և արժևորելու աշխատանքի դերը մեր կյանքում, հասարակության զարգացման մեջ և պետականության ամրապնդման գործում:
Աշխատանքն այն հիմնաքարն է, որի վրա կառուցվում է ինչպես մեր անձնական, ընտանեկան բարեկեցությունը, այնպես էլ պետության առաջընթացն ու բարգավաճումը: Մեր ժողովուրդը դարեր շարունակ աչքի է ընկել իր աշխատասիրությամբ, ստեղծագործական մոտեցմամբ և նվիրվածությամբ:
Մեր պատմությունը լի է օրինակներով, թե ինչպես ենք հաղթահարել դժվարությունները և ստեղծել նոր արժեքներ՝ շնորհիվ մեր քրտնաջան աշխատանքի: Այսօր էլ, մեր քաղաքացիները նվիրումով աշխատում են՝ իրենց ներդրումն ունենալով երկրի զարգացման գործում:
Մայիսի 1-ը հարմար առիթ է նաև գնահատելու մեր ձեռքբերումները և ուրվագծելու ապագա զարգացման ուղիները: Մենք պարտավոր ենք ստեղծել այնպիսի պայմաններ, որտեղ յուրաքանչյուր քաղաքացի կարող է իրացնել իր ներուժը, ստանալ արդար վարձատրություն և աշխատել արժանապատիվ պայմաններում:
Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր աշխատավորներին, ովքեր իրենց ամենօրյա աշխատանքով նպաստում են մեր երկրի զարգացմանը: Հատուկ երախտագիտություն եմ հայտնում նաև բոլոր այն մարդկանց, ովքեր դժվարին պայմաններում շարունակում են բարեխղճորեն կատարել իրենց աշխատանքային պարտականությունները:
Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիս մայիսմեկյան տոնի կապակցությամբ և մաղթում առողջություն, բարեկեցություն և նոր հաջողություններ»:

"Our people have been distinguished for their hard work for centuries." President
President Vahagn Khachaturyan sent a congratulatory message on the occasion of Labor Day, which reads:
Dear workers,
I warmly congratulate you all on May 1, the International Day of Labor and Workers. This day allows us to appreciate and value the role of labor in our lives, in the development of society, and in the strengthening of statehood.
Labor is the cornerstone on which our personal and family well-being, as well as the progress and prosperity of the state, are built. Our people have been distinguished for centuries by their diligence, creative approach, and dedication.
Our history is full of examples of how we have overcome difficulties and created new values ​​through hard work. Today, our citizens are working with dedication, contributing to the country's development.
May 1 is also a good occasion to evaluate our achievements and outline future development paths. We must create conditions where citizens can realize their potential, receive fair remuneration, and work with dignity. Conditions.
I am grateful to all the workers who contribute to the development of our country through their daily work. I especially thank all those who continue to conscientiously fulfill their work duties in difficult conditions.
Once again, I congratulate everyone on the occasion of the May Day holiday and wish them health, prosperity, and new successes.