Team Telecom Armenia-ն հայտարարում է միջազգային համագործակցության նոր և նշանակալի փուլի մեկնարկի մասին՝ համագործակցելով ԱՄՆ առաջատար լրատվական կազմակերպություններից մեկի՝ Newsmax-ի հետ։ Ընկերությունների միջև կնքված համաձայնագրի շրջանակում Team Telecom Armenia-ի բաժանորդներին հասանելի կդառնա Newsmax հեռուստաալիքի բովանդակությունը՝ տրամադրելով ամերիկյան և միջազգային լրատվություն, արդիական իրադարձություններ ու ուղիղ եթերներ՝ աշխարհի տարբեր անկյուններից։
Այս համագործակցությունը շարունակում է Team-ի ռազմավարությունը՝ հարստացնելու թվային բովանդակության առաջարկները և Հայաստանում հեռուստադիտողների համար ապահովելու հասանելիություն համաշխարհային նորություններին և տարբեր տեսակետներին։ Բաժանորդները կկարողանան դիտել ԱՄՆ հայտնի լրատվական ալիքը, որն իր նորություններն է ներկայացնում Վաշինգտոնից, Նյու Յորքից, Լոնդոնից, Հռոմից, Երուսաղեմից և այլ քաղաքներից։
«Team Telecom Armenia-ի համար սա միջազգային գործակցության ընդլայնման նոր փուլ է։ Այն արտացոլում է մեր ձգտումը՝ բաժանորդներին տրամադրելու բարձրորակ և արդիական բովանդակություն»,-ասում է ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը,-«Newsmax-ի հետ համագործակցությունը նոր հնարավորություններ է բացում մեր հաճախորդների համար՝ հետևելու բազմազան նորություններին ամբողջ աշխարհից»։
«Newsmax-ը հպարտ է համագործակցել Team Telecom Armenia-ի հետ, որն իր տեխնոլոգիական նվաճումներով ու կապի առաջատար դիրքով հայտնի է տարածաշրջանում»,-ասել է Newsmax-ի հեռարձակման գծով ավագ փոխնախագահ Էնդի Բիգերսը։ «Սա մեր գլոբալ ընդլայնման կարևոր քայլ է, որը թույլ է տալիս մեզ տրամադրել ամերիկյան վստահելի նորություններ՝ Հայաստանում հեղինակավոր հեռահաղորդակցային օպերատորի միջոցով»։
Newsmax-ի մասին
Newsmax Inc.-ն գրանցված է Նյու Յորքի ֆոնդային բորսայում (NMAX) և Newsmax Broadcasting LLC-ի միջոցով կառավարում է ԱՄՆ առաջատար լրատվական ալիքներից մեկը՝ Newsmax-ը։ Ցանցը, որը ԱՄՆ-ում վարկանիշով չորրորդն է, հասանելի է բոլոր խոշոր կաբելային և արբանյակային համակարգերով։ Newsmax-ի մեդիա հարթակները՝ Newsmax TV, Newsmax հավելվածը, կայքը (Newsmax.com) և հրատարակությունները՝ Newsmax Magazine-ը, հասնում են ավելի քան 40 միլիոն ամերիկացու։ Forbes-ը Newsmax-ը անվանել է «լրատվական հսկա»։
Team Telecom Armenia-ի մասին
Տելեկոմ Արմենիա ԲԲԸ-ն (ապրանքանիշը՝ Team Telecom Armenia) հայկական ընկերություն է, որը առաջատար դիրք է զբաղեցնում երկրի հեռահաղորդակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում։ Հանդիսանալով Հայաստանում առաջին տելեկոմ ցանցի ժառանգորդը՝ ընկերությունը ունի ոլորտում ծառայությունների մատուցման ավելի քան 100 տարվա պատմություն։ Team-ը տրամադրում է բջջային և ֆիքսված ինտերնետի, թվային հեռուստատեսության, բջջային և ֆիքսված հեռախոսակապի ծառայություններ թե՛ անհատ, թե՛ կորպորատիվ բաժանորդներին։ Հայաստանի բոլոր բնակիչներին բարձրորակ հեռահաղորդակցության ծառայությունների մատուցումը Team Telecom Armenia-ի նպատակն է։ Դրան հասնելու համար ընկերությունն անընդհատ արդիականացնում ու վերազինում է բջջային և ֆիքսված ցանցերը, գործարկում նոր միջազգային կապուղիներ, որոնք նաև բարձրացնում են Հայաստանում ինտերնետի հուսալիության և անվտանգության մակարդակը։

Team Telecom Armenia announces a new and important stage in its international cooperation through a partnership with one of the leading U.S. news organizations, Newsmax. As part of this agreement, Newsmax’s content will become available to Team Telecom Armenia customers, granting them access to a broad range of American and international news, current affairs, and live broadcasts from key global capitals.
This collaboration reflects Team’s continued commitment to enriching its content offerings and providing Armenian viewers with access to global news and perspectives. With the inclusion of Newsmax, customers will now have direct access to a prominent U.S. news channel recognized for its comprehensive coverage from Washington, New York, London, Rome, Jerusalem, and beyond.
“For Team Telecom Armenia, this is a significant milestone in our journey of expanding international partnerships. It reflects our ambition to provide our subscribers with high-quality and relevant content,” said Hayk Yesayan, CEO of Team Telecom Armenia. “By partnering with Newsmax, we are opening new opportunities for our customers to stay informed with news coverage from around the world.”
“Newsmax is proud to partner with Team Telecom Armenia, a leader in innovation and connectivity in the region,” said Andy Biggers, Senior Vice President of Distribution at Newsmax. “This partnership marks an exciting step in our global expansion, allowing us to bring trusted U.S. and international news directly to Armenian audiences through one of the country’s most respected telecom providers.”
About Newsmax
Newsmax Inc. is listed on the NYSE (NMAX) and operates, through Newsmax Broadcasting LLC, one of the nation's leading news outlets, the Newsmax channel. The fourth highest-rated network is carried on all major cable and satellite systems. Newsmax's media properties reach more than 40 million Americans regularly through Newsmax TV, the Newsmax App, its popular website Newsmax.com, and publications such as Newsmax Magazine. Forbes has called Newsmax "a news powerhouse."
About Team Telecom Armenia
Telecom Armenia OJSC (brand: Team Telecom Armenia) is a leading Armenian company in telecommunications and advanced technologies. As the successor of Armenia’s first telecommunication network, it has over a century of experience and innovation in delivering reliable services to both individuals and businesses. Team Telecom Armenia is also the first telecom company in the country to go public, with shares listed on the Armenian Stock Exchange.