ԵԽ մի խումբ պատգամավորներ ուղերձներ են հղել Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի կապակցությամբ
Եվրախորհրդարանի մի խումբ պատգամավորներ ուղերձներ են հղել՝ ոգեկոչելով Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի 110-րդ տարելիցը։
ԵԽ պատգամավորներ՝ Նատալի Լուազոն, Ժորդան Բարդելան, Լորան Կաստիլյոն, Նիկոլա Բեյը, Ռայնհոլդ Լոպատկան, Նիլս Ուշակովսը, Մարիա Զախարիան գրառումներ են կատարել X-ի իրենց էջերում։
Նատալի Լուազոն նշել է, որ հայ ժողովրդի նկատմամբ իրականացված ցեղասպանությունը ոգեկոչելը զոհերին հարգանքի տուրք մատուցելու, նրանց նահատակությունը չմոռանալու և և հայ ժողովրդի՝ խաղաղության ու ապահովության մեջ ապրելու պարտավորությունն ապահովելու միջոց է:
ԵԽ մեկ այլ պատգամավոր Ժորդան Բարդելան իր գրառման մեջ նշել է, որ Ֆրանսիան և Եվրոպան պարտավոր են չհրաժարվել Հայաստանից և հայերից՝ ժողովրդավարական, քրիստոնեական և եվրոպական երկրից, եղբայրական ու բարեկամ ժողովրդից։

A group of Council of Europe deputies sent messages on the occasion of the memory of the victims of the Genocide
A group of MEPs have sent messages commemorating the 110th anniversary of the Armenian Genocide.
MEPs Nathalie Loiseau, Jordan Bardella, Laurent Castillo, Nicolas Bay, Reinhold Lopatka, Nils Ušakovs, and Maria Zacharia made posts on their X pages.
Natalie Loiseau noted that commemorating the Armenian Genocide is a way to pay tribute to the victims, not to forget their martyrdom, and to ensure the Armenian people’s commitment to living in peace and security.
Another MEP, Jordan Bardella, noted in his post that France and Europe must not abandon Armenia and Armenians as a democratic, Christian, and European country, a fraternal and friendly people.