Երկրի բարձրագույն ղեկավարությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդ (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցի կապակցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցել Մեծ եղեռնի 1,5 միլիոն զոհերի հիշատակին:
Նիկոլ Փաշինյանը ծաղկեպսակ է դրել հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Հաջորդիվ վարչապետը երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ այցելել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, որտեղ բացվել է «Փաստագրելով հանցագործությունը. Հայոց ցեղասպանության ականատես վավերագրողները» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրությունը՝ նվիրված Մեծ եղեռնի 110-րդ տարելիցին:

Prime Minister Nikol Pashinyan, together with the President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan, the Speaker of the National Assembly Alen Simonyan, and the country's top leadership, visited the Tsitsernakaberd Memorial Complex on the occasion of the 110th anniversary of the Armenian Genocide to pay tribute to the memory of the 1.5 million victims of the Great Genocide.
Nikol Pashinyan laid a wreath at the memorial and laid flowers at the eternal flame, perpetuating the memory of the victims of the Armenian Genocide.
Next, the Prime Minister, together with the country's top leadership, visited the Armenian Genocide Museum-Institute, where a temporary exhibition titled "Documenting the Crime: Eyewitness Documenters of the Armenian Genocide" dedicated to the 110th anniversary of the Great Genocide was opened.