«Չի բացառվում ամսվա վերջում արկտիկական ցուրտ հոսանքների ներխուժում». Սուրենյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ապրիլ ամիսն այս տարի կլինի տաք և բավարար տեղումներով, օդի ջերմաստիճանն էլ 1-2 աստիճանով նորմայից բարձր կլինի։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ՇՄ նախարարության հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնի փոխտնօրեն Գագիկ Սուրենյանը։
«Հիմնականում ապրիլին գերակշռելու են արևադարձային լայնություններից ներթափանցող հոսանքները, բայց չի բացառվում, որ հատկապես ամսվա վերջում՝ առանձին օրերի, արկտիկական ցուրտ հոսանքներ ներխուժեն»։
Սուրենյանի խոսքով՝ քանի որ ապրիլին տեղումների քանակի նորման բարձր է, ակնկալվում է, որ ապրիլին լինեն բավականաչափ տեղումներ։

​​"The invasion of cold Arctic currents at the end of the month is not ruled out." Surenyan (VIDEO)
This year, April will be warm and with sufficient precipitation, and the air temperature will be 1-2 degrees above normal. Gagik Surenyan, deputy director of the Hydrometeorology and Monitoring Center of the Ministry of Environment, said this during a press conference.
"In April, currents penetrating from tropical latitudes will predominate, but it is not excluded that cold Arctic currents will invade on separate days, especially at the end of the month."
According to Surenyan, since the norm of precipitation in April is high, sufficient precipitation is expected.