Քննարկել են տնտեսության զարգացման միտումները
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) հայաստանյան առաքելության ղեկավար Իվա Պետրովայի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էին Հայաստանում ԱՄՀ մշտական ներկայացուցիչ Ումանգ Ռավաթը, նախարարի տեղակալներ Նարեկ Հովակիմյանը, Լիլյա Սիրականյանը և Էդգար Զաքարյանը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ կառավարության և ԱՄՀ միջև համագործակցության հեռանկարները, վերջին շրջանում Հայաստանի տնտեսության զարգացման միտումները, տնտեսության դիվերսիֆիկացմանն ուղղված քայլերը, ոլորտի զարգացման միտումները, առկա ռիսկերն ու դրանց լուծման հնարավոր ուղիները։
Թեմաների թվում էին նաև արտահանման ռազմավարությունը և դրա շրջանակներում քաղաքականության առաջնահերթությունները, ռազմավարության իրականացումը, միջազգային գործընկերների ներգրավվածությունը և ներդրումների արդյունավետ կառավարումը։
Առանձին անդրադարձ է կատարվել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության կողմից իրականացվող պետական աջակցության ծրագրերի արդյունավետության հարցին, Հայաստանում իրականացվող խոշոր ներդրումային ծրագրերին։

Papoyan received the head of the IMF mission to Armenia
RA Minister of Economy Gevorg Papoyan received a delegation from the Head of the Armenian Mission of the International Monetary Fund (IMF), Iva Petrova. The IMF Resident Representative in Armenia, Umang Rawat, Deputy Ministers Narek Hovakimyan, Lilya Sirakanian, and Edgar Zakaryan attended the meeting.
During the meeting, the parties discussed the prospects for cooperation between the RA Government and the IMF, recent trends in the development of the Armenian economy, steps aimed at diversifying the economy, trends in the development of the sector, existing risks, and possible ways to address them.
The export strategy and policy priorities within its framework, the implementation of the strategy, the involvement of international partners, and the effective management of investments were also among the topics.
Separate attention was paid to the effectiveness of state support programs implemented by the RA Ministry of Economy and large investment programs implemented in Armenia.