Գալյանն ԱՄՆ դեսպանի հետ քննարկել է արտահանձնման ու դատապարտյալների փոխանցման հարցեր
ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին: Սրբուհի Գալյանն ԱՄՆ դեսպանի հետ քննարկել է ապրիլի 7-11-ը Վաշինգտոն կատարվելիք աշխատանքային այցի օրակարգը:
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի Հանրապետության և ԱՄՆ միջև հանցանք կատարած անձանց հանձնման և դատապարտյալների փոխանցման հետ կապված հարաբերությունները կարգավորող իրավական հենքի ստեղծման աշխատանքներին, ԱՄՆ թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության ազգային բյուրոյի ղեկավարության հետ նախատեսված հանդիպմանը: Արդարադատության նախարարն ու ԱՄՆ դեսպանը քննարկել են նաև երկկողմ օրակարգին վերաբերող հարցեր:
ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանն ապրիլի 7-11-ը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում (Վաշինգտոն) կմասնակցի՝ «Գործընկերություն հանուն կոռուպցիայի դեմ պայքարի» միջազգային համաժողովին:

Galyan discussed extradition and transfer of convicts with US Ambassador
RA Minister of Justice Srbuhi Galyan received US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Armenia Christina Quinn. Srbuhi Galyan discussed the agenda of her working visit to Washington on April 7-11 with the US Ambassador.
The parties discussed the work on creating a legal framework regulating relations between the Republic of Armenia and the US regarding the extradition of criminals and the transfer of convicts, as well as the planned meeting with the leadership of the US National Bureau of Narcotics Control and Law Enforcement Cooperation. The Minister of Justice and the US Ambassador also discussed issues related to the bilateral agenda.
RA Minister of Justice Srbuhi Galyan will participate in the “Partnership for the Fight against Corruption” international conference in the United States of America (Washington) on April 7-11.