Անդրադարձել են Հարավային Կովկասում տեղ գտած վերջին զարգացումներին
Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են, որ մարտի 31-ին Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Արման Խաչատրյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի հետ։
Դեսպան Խաչատրյանը շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Սարկոզիին Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև հարաբերությունների խորացման և երկու ժողովուրդների միջև բարեկամության ամրապնդման հարցում վերջինիս ունեցած ավանդի և շարունակական հանձնառության համար։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները հանգամանալից անդրադարձել են միջազգային աշխարհաքաղաքական ներկայիս իրավիճակին, և հատկապես՝ Հարավային Կովկասում տեղ գտած վերջին զարգացումներին։

They discussed the latest developments in the South Caucasus.
The Armenian Embassy in France reports that on March 31, Ambassador Arman Khachatryan met with former French President Nicolas Sarkozy.
Ambassador Khachatryan thanked President Sarkozy for his contribution and continued commitment to deepening relations between Armenia and France and strengthening friendship between the two peoples.
During the meeting, the interlocutors discussed in detail the current international geopolitical situation, particularly the latest developments in the South Caucasus.