Քննարկվել է Rotary International-ի հետ համագործակցությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է առողջապահության և այլ ոլորտներում գործունեություն ծավալող Rotary International կազմակերպության նախագահ Ստեֆանի Ուրչիքի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է Rotary International-ի երկարամյա գործունեությունը մեր երկրում և ընդգծել առողջապահության ոլորտում մատուցվող ծառայությունների հետևողական բարելավմանն ուղղված ծրագրերի կարևորությունը:
Ստեֆանի Ուրչիքը ներկայացրել է իր գլխավորած կազմակերպության ծրագրերը մեր երկրում՝ նշելով, որ կազմակերպությունը հետաքրքրված է ընդլայնել գործունեությունը և իրականացնել նոր նախագծեր: Դրանք վերաբերում են առողջապահության, շրջակա միջավայրի և այլ ոլորտներին:
Այս համատեքստում, մտքեր են փոխանակվել ՀՀ կառավարության և Rotary International-ի համագործակցության զարգացման շուրջ:

Cooperation with Rotary International was discussed
Prime Minister Nikol Pashinyan received a delegation led by Stephanie Urchik, President of Rotary International, an organization active in healthcare and other sectors.
The Prime Minister welcomed Rotary International’s long-term activities in our country and emphasized the importance of programs to improve healthcare services consistently.
Stephanie Urchik presented the programs she heads in our country, noting that the organization is interested in expanding its activities and implementing new projects. The programs relate to healthcare, the environment, and other sectors.
In this context, ideas were exchanged on developing cooperation between the Government of the Republic of Armenia and Rotary International.