Քննարկվել է Rotary International-ի հետ համագործակցությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է առողջապահության և այլ ոլորտներում գործունեություն ծավալող Rotary International կազմակերպության նախագահ Ստեֆանի Ուրչիքի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է Rotary International-ի երկարամյա գործունեությունը մեր երկրում և ընդգծել առողջապահության ոլորտում մատուցվող ծառայությունների հետևողական բարելավմանն ուղղված ծրագրերի կարևորությունը:
Ստեֆանի Ուրչիքը ներկայացրել է իր գլխավորած կազմակերպության ծրագրերը մեր երկրում՝ նշելով, որ կազմակերպությունը հետաքրքրված է ընդլայնել գործունեությունը և իրականացնել նոր նախագծեր: Դրանք վերաբերում են առողջապահության, շրջակա միջավայրի և այլ ոլորտներին:
Այս համատեքստում, մտքեր են փոխանակվել ՀՀ կառավարության և Rotary International-ի համագործակցության զարգացման շուրջ:

Обсуждалось сотрудничество с Rotary International
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию, возглавляемую президентом организации Rotary International Стефани Урчик, которая занимается деятельностью в сферах здравоохранения и других областях.
Премьер-министр приветствовал многолетнюю деятельность Rotary International в нашей стране и подчеркнул важность программ, направленных на последовательное улучшение предоставляемых услуг в области здравоохранения.
Стефани Урчик представила программы своей организации в нашей стране, отметив, что организация заинтересована в расширении своей деятельности и реализации новых проектов. Эти проекты касаются здравоохранения, окружающей среды и других областей.
В этом контексте были обменяны мнениями о развитии сотрудничества между правительством Республики Армения и Rotary International.