Միրզոյանն այցելել է «Աստանա» միջազգային ֆինանսական կենտրոն
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ Ղազախստան պաշտոնական այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն այցելել է «Աստանա» միջազգային ֆինանսական կենտրոն:
Նախարար Միրզոյանը ծանոթացել է կենտրոնի գործունեությանը, միջազգային ընկերությունների ներգրավվածության համար ստեղծված պայմաններին և ներդրումային միջավայրին։
Անդրադարձ է կատարվել նաև կենտրոնում ներդրված՝ միջազգային ընկերությունների համար հասանելի վեճերի կարգավորման մեխանիզմին, դրա հիմքում դրված իրավական համակարգին։
Նախարար Միրզոյանին ներկայացվել է նաև կենտրոնի մաս հանդիսացող «AIFC Expat» կենտրոնի գործունեությունը, որը նորարարական լուծումներով «մեկ պատուհան» սկզբունքով ապահովում է Ղազախստան ժամանող օտարերկրացիներին անհրաժեշտ ծառայությունների մատուցումը։

The RA Foreign Ministry reports that RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan visited the Astana International Financial Center as part of his official visit to Kazakhstan.
Minister Mirzoyan became acquainted with the center's activities, the conditions for international companies' involvement, and the investment environment.
We also discussed the dispute settlement mechanism available to international companies implemented in the center and the legal system underlying it.
Minister Mirzoyan was also introduced to the activities of the AIFC Expat Center, which is part of the center and provides the necessary services to foreigners arriving in Kazakhstan with innovative solutions and a "one-stop shop" principle.