Մարտուն Գրիգորյանի հորն ու որդուն բերման են ենթարկել
Այսօր բերման են ենթարկվել Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի որդին՝ Կարենն ու հայրը՝ Կամո Գրիգորյանը։
«Այս պահին քրեական գործեր են հորս վրա, տղայիս վրա՝ շիբինի գործը, որպես ընտրակաշառք։ Այս պահի դրությամբ, քանի որ դեռ չենք ծանուցվել, փաստաբանին եմ սպասում, գա, ծանուցեն»,- ասել է նա։
Գրիգորյանը նշել է, որ այս մասին նոր են իմացել. «Ամբողջ Գյումրին մինչև երեկ շիբինապատվում էր, էդ հեչ։ Մարտի սկզբներին արված շիբինապատումը, որ մշտապես արել եմ՝ որպես ԱԺ պատգամավոր, այսօր փորձում են ներկայացնել իբրև ընտրակաշառք»։ Նա տեղի ունեցողը որակել է որպես «նվեր ընդդիմադիրներին»։

Сегодня были задержаны сын кандидата в мэры Гюмри Мартина Григоряна, Карен, и его отец, Камо Григорян.
«В настоящее время уголовные дела возбуждены против моего отца, моего сына — дело о щебне, как о взятке на выборах. На данный момент, поскольку мы еще не уведомлены, я жду адвоката, чтобы он пришел и уведомил нас», — сказал он.
Григорян отметил, что об этом они узнали только что: «Весь Гюмри до вчерашнего дня покрывался щебнем. Щебень, который я всегда привозил в начале марта, как депутат Национального собрания, сегодня пытаются представить как взятку на выборах». Он охарактеризовал происходящее как «подарок оппозиции».