Կարևորվել է Ադրբեջանում պահվող հայերի ազատ արձակումը
ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանի աշխատանքային այցը Ժնև շարունակվում է: Մանասյանը հանդիպում է ունեցել Ժնևում Human Rights Watch գրասենյակի ՄԱԿ-ի հարցերով փոխտնօրեն Լյուսի Մաքքերնանի հետ: Քննարկել են մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտին առնչվող մի շարք հարցեր:
«Անդրադարձել եմ նաև Ադրբեջանում կամայականորեն պահվող էթնիկ հայերի նկատմամբ իրականացվող գործընթացների՝ մարդու իրավունքների տեսանկյունից խնդրահարույց լինելու և անձանց անհապաղ ազատ արձակման կարևորության հանգամանքին:
Ի թիվս այլնի, քննարկել ենք մարդու իրավունքների պաշտպանության և խթանման ոլորտում համագործակցությունն ընդլայնելու հնարավորությունների հետ կապված հարցեր»,- նշված է գրառման մեջ:

The release of Armenians detained in Azerbaijan was emphasized
The Ombudsman Anahit Manasyan's working visit to Geneva continues. Manasyan met with Lucy McKernan, the Deputy Director for UN Affairs at Human Rights Watch in Geneva. They discussed several issues related to the protection of human rights.
"I also touched upon the problematic nature of the processes carried out against ethnic Armenians arbitrarily detained in Azerbaijan from a human rights perspective and the importance of their immediate release.
The note states, " Among other things, we discussed issues related to the possibilities of expanding cooperation in protecting and promoting human rights. "