ՀՀ ՊՆ-ն հայտարարություն է տարածել
«Վերջին օրերին որոշ օգտատերեր սոցիալական ցանցերում հրապարակում են առաջնագծի կամ բանակային դիրքերի վերաբերյալ տարատեսակ, ընդ որում, իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկություններ:
Հրադադարի ինտենսիվ, էական խախտման դեպքում ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հանդես է գալիս պաշտոնական հաղորդագրություններով, իսկ ապատեղեկատվություն հանդիսացող գրառումները հերքում է սահմանված կարգով՝ բազմակի ճշգրտումներից հետո։
Պաշտպանության նախարարությունը հորդորում է զերծ մնալ բանակին և սահմանային իրադրությանն առնչվող ոչ ստույգ, սխալ ու մտացածին տեղեկություններ հրապարակելուց և հետևել ՊՆ պաշտոնական լրահոսին»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

The RA Ministry of Defense has issued a statement
"In recent days, some users have been publishing various, moreover, untrue information on social networks regarding the front line or army positions.
In an intensive, significant ceasefire violation, the RA Ministry of Defense issues official statements and refutes posts that constitute misinformation in the prescribed manner after multiple clarifications.
The Ministry of Defense urges you to refrain from publishing inaccurate, incorrect, and fabricated information about the army and the border situation and to follow its official news feed."