Հանդիպել են Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետերը
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն աշխատանքային այցով ժամանել է Հայաստան: Կառավարությունում տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Կոբախիձեի առանձնազրույցը:
ՀՀ վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Իրակլի Կոբախիձեին այսօր Երևանում կայանալիք Հայաստանի և Վրաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների հանդիպմանը ներկա գտնվելու հրավերն ընդունելու համար: Երկու երկրների վարչապետները համոզմունք են հայտնել, որ մրցավեճը մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել երկրպագուների շրջանում և նշել, որ նման խաղերը նպաստում են հայ և վրաց ժողովուրդների բազմադարյա կապերի հետագա ամրապնդմանը:
Առանձնազրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Վրաստան հարաբերությունների օրակարգային հարցերի: Վարչապետ Փաշինյանն Իրակլի Կոբախիձեին տեղեկացրել է «Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագրի» նախագծի տեքստի համաձայնեցման և նախագծի տեքստի համաձայնեցման շուրջ բանակցությունների ավարտի մասին։

Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе прибыл с рабочим визитом в Армению. В правительстве состоялась встреча один на один между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и Ираклием Кобахидзе.
Премьер-министр Армении поблагодарил Ираклия Кобахидзе за принятие приглашения присутствовать на матче между национальными футбольными сборными Армении и Грузии, который состоится сегодня в Ереване. Главы правительств двух стран выразили уверенность в том, что матч вызвал большой интерес среди болельщиков, и отметили, что подобные игры способствуют дальнейшему укреплению многовековых связей между армянским и грузинским народами.
В ходе беседы были затронуты вопросы повестки армяно-грузинских отношений. Премьер-министр Пашинян проинформировал Ираклия Кобахидзе о завершении переговоров по согласованию текста проекта «Соглашения о мире и установлении межгосударственных отношений между Арменией и Азербайджаном».