Դեսպան Տոլմաջյանը ներկայացրել է Հայաստանի մոտեցումները
Շվեյցարիայի Համադաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Շվեյցարիայի Համադաշնության նախագահ Կարին Կելեր-Սութերին՝ Շվեյցարիայի դաշնային պալատում տեղի ունեցած պաշտոնական արարողության ընթացքում։
Դեսպան Տոլմաջյանը ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի ջերմ ողջույններն ու բարեմաղթանքներն է փոխանցել Շվեյցարիայի նախագահին և ժողովրդին։ Դեսպանը վերահաստատել է Հայաստանի հանձնառությունը երկկողմ բարեկամական հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանն ու փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության խորացմանը։
Դեսպան Տոլմաջյանը ներկայացրել է Հայաստանի մոտեցումները տարածաշրջանային զարգացումների վերաբերյալ և ընդգծել Հայաստանի հաստատակամությունը՝ նպաստելու տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը։
Շվեյցարիայի նախագահը ողջունել է դեսպան Տոլմաջյանին և վերահաստատել Շվեյցարիայի նվիրվածությունը երկկողմ կապերի խորացմանը՝ ընդգծելով, որ երկկողմ հարաբերությունների հիմքում ընկած են ժողովրդավարության և մարդու իրավունքների ընդհանուր արժեքները, պատմական կապերը և փոխադարձ հարգանքը:

Ambassador Tolmajyan presented Armenia's approaches
The newly appointed Ambassador of the Republic of Armenia to the Swiss Confederation, Hasmik Tolmajyan, presented her credentials to the President of the Swiss Confederation, Karin Keller-Sutter, during an official ceremony at the Swiss Federal Palace.
Ambassador Tolmajyan conveyed the warm greetings and best wishes of the President of the Republic of Armenia, Vahagn Khachaturyan, to the President and the people of Switzerland. The Ambassador reaffirmed Armenia's commitment to further strengthening bilateral friendly relations and deepening cooperation in areas of mutual interest.
Ambassador Tolmajyan presented Armenia's approaches to regional developments and emphasized Armenia's determination to contribute to establishing peace and stability in the region.
The Swiss President welcomed Ambassador Tolmajyan and reaffirmed Switzerland's commitment to deepening bilateral ties, emphasizing that the shared values ​​of democracy and human rights, historical ties, and mutual respect underlie bilateral relations.