«Թյուր տպավորություն է, թե ԵԱՏՄ ստանդարտներն ավելի ցածր են, քան ԵՄ-ինը». Պապոյան
«Կա թյուր կարծիք, թե ԵԱՏՄ ստանդարտներն ավելի ցածր են, քան ԵՄ ստանդարտները, բայց դա բացարձակապես այդպես չէ»,- հայտարարել է էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը:
Նա նշել է, որ ԵԱՏՄ-ում դրված են շատ բարձր և բարդ ստանդարտներ, ինչը նորմալ և տրամաբանական է, և դա արվել է ԵԱՏՄ երկրների տնտեսությունների մրցունակությունն ապահովելու նպատակով: «Ուզում եմ ուրախությամբ նշել, որ մենք որոշակի պատմական փուլեր ենք անցել»,- ասել է նա:
Պապոյանի խոսքով, և ԵՄ, և ԵԱՏՄ շուկաները շատ շոշափելի են. «Եւ ԵԱՏՄ շուկան է իր ֆինանսական, տնտեսական, ֆիզիկական ծավալներով ՀՀ համար շատ մեծ ու կարևոր շուկա, և ԵՄ շուկան։ Ես այդտեղ տարբերություն չէի դնի»։
Պապոյանը կարևորել է նաև տնտեսության դիվերսիֆիկացիան. «Եթե որևէ ապրանք մենք արտահանում ենք միայն Ֆրանսիա, ես խնդիր եմ դնում այն արտահանել նաև ՌԴ, Չինաստան և Էմիրություններ։ Եթե որևէ ապրանք արտահանում ենք միայն ՌԴ, ես խնդիր եմ դնում արտահանել նաև Ֆրանսիա, Էմիրություններ և այլն»։

"There is a false impression that the EAEU standards are lower than those of the EU." Papoyan
"There is a misconception that the EAEU standards are lower than the EU standards, but this is not the case," stated Economy Minister Gevorg Papoyan.
He noted that the EAEU has high, complex, routine, and logical standards. This was done to ensure the competitiveness of the economies of the EAEU countries. "I want to note with pleasure that we have passed certain historical stages," he said.
According to Papoyan, the EU and EAEU markets are very tangible. "The EAEU market, with its financial, economic, and physical volumes, is a huge and important market for Armenia and the EU. I would not make a difference there."
Papoyan also emphasized the importance of economic diversification: "If we export a product only to France, I aim to export it to Russia, China, and the Emirates. If we export a product only to Russia, I also aim to export it to France, the Emirates, etc.