Հյուրանոցում Թուրքիայի քաղաքացին անհարգալից պահվածք է դրսևորել․ նրան ձերբակալել են
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ մարտի 11-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 12։05-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Կենտրոնական բաժնում օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ Թումանյան 21/2 հասցեում գտնվող «Լոնդոն» հյուրանոցի հյուրը, Թուրքիայի քաղաքացի 41-ամյա Ալի Ասլանը ոգելից խմիչքի ազդեցության տակ հայհոյում և անհարգալից պահվածք է դրսևորում հյուրերի և աշխատակիցների նկատմամբ:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, օպերատիվորեն նշված հասցե է մեկնել ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետ Երվանդ Նիկոյանի գլխավորությամբ։
Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի ծառայողները նույն օրը ժամը 13։10-ի սահմաններում Ա. Ասլանին նշված հասցեից խուլիգանություն կատարելու հիմնավոր կասկածով տեղափոխվել է ոստիկանության Կենտրոնական բաժին:
Դեպքի փաստով ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին։

Согласно информации SHAMSHYAN.com, 11 марта в Ереване произошел чрезвычайный случай. Около 12:05 в Центральное отделение главного управления общественной полиции Министерства внутренних дел Армении поступила оперативная информация о том, что в гостинице «Лондон», расположенной по адресу Туманян 21/2, гость, гражданин Турции, 41-летний Али Аслан, находясь под воздействием алкоголя, оскорблял и проявлял неуважительное поведение по отношению к другим гостям и сотрудникам.
Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, оперативная группа Центрального отделения полиции под руководством начальника отделения Ерванда Никояна незамедлительно выехала по указанному адресу.
По данным Г. Шамшяна, сотрудники Центрального отделения полиции в тот же день около 13:10 доставили А. Аслана из указанного места в отделение по обоснованному подозрению в совершении хулиганства.
По факту инцидента в Центральном отделении полиции были составлены документы, которые переданы в отдел расследований административных районов Кентрон и Норк-Мараш Следственного управления города Еревана Следственного комитета Армении.