Ստորագրվել է ՀՀ ՊՆ-ի և Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարարության միջև համագործակցության պլանը
Մարտի 13-14-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանի և Լիտվայի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարության միջազգային հարաբերությունների ու գործողությունների խմբի ղեկավար Ալգիրդաս Նորկուսի գլխավորած պատվիրակությունների միջև Վիլնյուսում անցկացվել են ՀՀ-Լիտվա երկկողմ պաշտպանական խորհրդակցությունները։
Խորհրդակցություններին մասնակցել է նաև Լիտվայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արա Մարգարյանը։
Քննարկվել են ՀՀ և Լիտվայի միջև երկկողմ պաշտպանական համագործակցության ընթացքն ու զարգացման հեռանկարները։
Խորհրդակցությունների ավարտին ստորագրվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարարության միջև համագործակցության 2025 թ. պլանը, որն ընդգրկում է մի շարք միջոցառումներ Հայաստանում և Լիտվայում։

A cooperation plan has been signed between the RA Ministry of Defense and the Lithuanian Ministry of National Defense.
On March 13-14, the RA-Lithuania bilateral defense consultations were held in Vilnius between the delegations led by Levon Ayvazyan, Head of the Defense Policy and International Cooperation Department of the RA Ministry of Defense, and Algirdas Norkus, Head of the International Relations and Operations Group of the Ministry of National Defense of the Republic of Lithuania.
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Republic of Lithuania, Ara Margaryan, also attended the consultations.
The course and development prospects of bilateral defense cooperation between the RA and Lithuania were discussed.
At the end of the consultations, the 2025 Cooperation Plan between the RA Ministry of Defense and the Lithuanian Ministry of National Defense was signed. This plan includes a number of events in Armenia and Lithuania.