Team-ը բջջային ցանցի մասշտաբային արդիականացում կիրականացնի
2025-ի ընթացքում Team Telecom Armenia-ն բջջային ցանցի լայնածավալ արդիականացում կիրականացնի Երևանում, մարզերում և միջպետական ճանապարհներին:
Այս գործընթացը զգալիորեն կընդլայնի ցանցի ծածկույթը, կբարձրացնի բջջային ինտերնետի արագությունը և ցանցի թողունակությունը՝ բնակչության ավելի լայն շրջանակներին թույլ տալով օգտվել Team-ի ծառայություններից նույնիսկ այն տարածքներում, որտեղ նախկինում նկատվում էին ծածկույթի կամ արագության սահմանափակումներ։
«Այս տարի մեր ռեսուրսներն ու ուշադրությունը կենտրոնացնելու ենք բջջային ցանցի արդիականացման ուղղությամբ՝ նպատակ ունենալով շեշտակի լավացնելու ծառայությունների որակը։ Հավակնոտ այս նախագիծն իրականություն է դառնում նաև շնորհիվ մեր NGN օպտիկամանրաթելային ցանցի, որը բջջային կայաններն իրար է կապում հուսալի, անվտանգ ու գերարագ ստորգետնյա ենթակառուցվածքով»,-նշում է Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Առաջին փուլով բջջային ցանցը վերազինվելու է Տավուշի մարզի բոլոր բնակավայրերում։ Այստեղ ընկերությունը 30%-ով կավելացնի բազային կայանների քանակը, նոր տեխնոլոգիաներ կներդնի արդեն իսկ գործող կայաններում, ինչը  էապես կբարձրացնի թե՛ ձայնային, թե՛ ինտերնետ ծառայությունների որակը:
Այնուհետև կատարվելու են միջպետական ճանապարհների բջջային ծածկույթի ընդլայնման աշխատանքները․ այդ ուղիներով երթևեկելիս Team-ի բաժանորդներն ապահովված կլինեն էլ ավելի արագ ու կայուն կապով:
Հաջորդիվ մեկնարկելու են 4G ծածկույթի բարելավման և 5G ցանցի գործարկման ծավալուն աշխատանքները Երևանում: Team-ը բջջային ցանցը կվերազինի նաև այլ մարզերում, որի մանրամասները կներկայացվեն հավելյալ:

In 2025, Team Telecom Armenia will carry out a large-scale modernization of the mobile network in Yerevan, the regions, and on interstate highways.
This process will significantly expand network coverage, increase the speed of mobile Internet, and increase network capacity, allowing a wider range of the population to use Team services even in areas where coverage or speed limitations were previously observed.
“This year, we will focus our resources and attention on the modernization of the mobile network, aiming to improve the quality of services significantly. This ambitious project is also becoming a reality thanks to our NGN fiber-optic network, which connects mobile stations with a reliable, secure, high-speed underground infrastructure,” says Hayk Yesayan, General Director of Team Telecom Armenia.
In the first phase, the mobile network will be upgraded in all settlements of the Tavush region. The company will increase the number of base stations by 30% and introduce new technologies into the already operating stations, which will significantly improve the quality of both voice and Internet services.
Then, work will be carried out to expand mobile coverage on interstate roads. Team subscribers will be provided with even faster and more stable connections when traveling on these roads.
Next, extensive work will begin to improve 4G coverage and launch the 5G network in Yerevan. The team will also re-arm the mobile network in other regions, the details of which will be presented later.