Թուրքիայից ժամանած լրագրողներն այցելել են «Մարգարա» անցակետ
Թուրքական լրատվամիջոցների մասնակցությամբ եռօրյա մեդիատուրի շրջանակներում լրագրողներն այցելել են Հայաստան-Թուրքիա պետական սահմանի «Մարգարա» անցակետ։ Այցը կազմակերպվել էր ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի hանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի կողմից։
Radar Armenia-ի փոխանցմամբ՝ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները ծանոթացել են վերանորոգված անցակետին, դրա տեխնիկական հնարավորություններին։ Արձանագրվել է, որ անցակետն ամբողջությամբ պատրաստ է գործարկմանը։
Ավելի վաղ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնից հայտնել են, որ նպատակ ունենալով Թուրքիայի լայն հանրությանը հնարավորինս ուղիղ և հանգամանալից ներկայացնել տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հաստատման, Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի մոտեցումներն ու դիրքորոշումները, կազմակերպվել է թուրքական լրատվամիջոցների մեդիատուր։

Journalists from Turkey visited the "Margara" checkpoint
As part of a three-day media tour with Turkish media participation, journalists visited the “Margara” checkpoint on the Armenia-Turkey state border. The visit was organized by the Public Relations and Information Center of the RA Prime Minister’s Office.
According to Radar Armenia, the media representatives acquainted themselves with the renovated checkpoint and its technical capabilities. They noted that the checkpoint was fully ready for operation.
Earlier, the Public Relations and Information Center of the RA Prime Minister’s Office reported that a media tour of Turkish media was organized to present Armenia’s approaches and positions on the establishment of sustainable peace in the region and the normalization of Armenia-Turkey relations as directly and in detail as possible to the general public of Turkey.