Երկրաշարժ Հայաստանում
Մարտի 8-ին, տեղական ժամանակով ժամը 09:26-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 05։26-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային  ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.88⁰ և արևելյան երկայնության 44.29⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով՝ Հայաստան՝ Սպիտակ քաղաքից 6 կմ հյուսիս-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 4․6 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 6-7 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Լոռու, Շիրակի և Տավուշի մարզերում՝ 4-6 բալ ուժգնությամբ, Կոտայքի, Գեղարքունիքի և Արագածոտնի մարզերում՝ 2-4 բալ ուժգնությամբ։

Earthquake in Armenia
On March 8, at 09:26 local time (05:26 GMT), the seismological network of the Seismic Protection Territorial Service of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia recorded a magnitude 4.6 earthquake at a depth of 10 km, 6 km northeast of the city of Spitak, Armenia, at geographical coordinates 40.88⁰ north latitude and 44.29⁰ east longitude.
The intensity of the tremor in the epicenter zone was 6-7 points.
The earthquake was felt in Lori, Shirak, and Tavush regions with a magnitude of 4-6 points and in Kotayk, Gegharkunik, and Aragatsotn regions with a magnitude of 2-4 points.