Քննարկել են ՀՀ-ի և Նիդերլանդների միջև համագործակցության հնարավորությունները
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը սոցցանցի իր էջում հայտնել է, որ մարտի 6-ին ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիկե Հարիետ Մոնրոյ-Վինթերին ու պաշտպանության հարցերով կցորդ, փոխգնդապետ Էրիկ վան Վուրենին:
«Հանդիպման ընթացքում քննարկել ենք պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև համագործակցության հնարավորություններին վերաբերող հարցեր, մասնավորապես՝ Մյունխենում փետրվարի 15-ին Նիդերլանդների պաշտպանության նախարար Ռուբեն Բրեկելմանսի հետ հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակում:

Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян сообщил на своей странице в социальной сети, что 6 марта принял чрезвычайного и полномочного посла Королевства Нидерландов в Армении Марике Харриет Монрой-Винтер и атташе по вопросам обороны, подполковника Эрика ван Вурена.
«На встрече мы обсудили вопросы, касающиеся возможностей сотрудничества между Арменией и Нидерландами в сфере обороны, в частности в рамках договоренностей, достигнутых на встрече с министром обороны Нидерландов Рубеном Брекельмансом 15 февраля в Мюнхене.