Քննարկել են ՀՀ-ի և Նիդերլանդների միջև համագործակցության հնարավորությունները
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը սոցցանցի իր էջում հայտնել է, որ մարտի 6-ին ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիկե Հարիետ Մոնրոյ-Վինթերին ու պաշտպանության հարցերով կցորդ, փոխգնդապետ Էրիկ վան Վուրենին:
«Հանդիպման ընթացքում քննարկել ենք պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև համագործակցության հնարավորություններին վերաբերող հարցեր, մասնավորապես՝ Մյունխենում փետրվարի 15-ին Նիդերլանդների պաշտպանության նախարար Ռուբեն Բրեկելմանսի հետ հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակում:

Discussed the possibilities of cooperation between Armenia and the Netherlands
RA Defense Minister Suren Papikyan announced on his social media page that on March 6, he received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to the Republic of Armenia, Marieke Harriet Monroy-Winter, and the Attaché for Defense Affairs, Lieutenant Colonel Erik van Vuuren.
“During the meeting, we discussed issues related to the possibilities of cooperation between Armenia and the Netherlands in the defense sector, in particular, within the framework of the agreements reached during the meeting with the Minister of Defense of the Netherlands, Ruben Brekelmans, on February 15 in Munich.