Անդրադարձել են Հայաստան-Իրան տնտեսական փոխգործակցությանը
Իրանում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են, որ դեսպան Գրիգոր Հակոբյանը հանդիպել է ԻԻՀ ԱԳ նախարարի՝ տնտեսական հարցերով տեղակալ Սեյեդ Ռասուլ Մոհաջերի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստան-Իրան տնտեսական փոխգործակցությանը, գոհունակությամբ արձանագրել ենթակառուցվածքային բնագավառում ընթացող համագործակցությունը:
Ընդգծելով էներգետիկ և այլ ոլորտներում փոխգործակցության նշանակությունը՝ դեսպան Հակոբյանը և նախարարի տեղակալ Մոհաջերը կարևորել են երկուստեք առավելագույն ջանքերի գործադրումը՝ ընթացիկ նախագծերն ավարտին հասցնելու և նորերը նախանշելու ուղղությամբ:

Коснулись экономического сотрудничества между Арменией и Ираном
Посольство Армении в Иране сообщает, что посол Григор Акопян встретился с заместителем министра иностранных дел ИРИ по экономическим вопросам Сейедом Расулом Мохаджером.
Собеседники обсудили экономическое сотрудничество между Арменией и Ираном, с удовлетворением отметив сотрудничество в сфере инфраструктуры.
Подчеркнув важность взаимодействия в энергетической и других сферах, посол Акопян и замминистра Мохаджер акцентировали необходимость максимальных усилий с обеих сторон для завершения текущих проектов и определения новых.