Քննարկվել են COP17-ին վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի գործադիր քարտուղար Աստրիդ Շումեյքերին:
Վարչապետը ողջունել է տիկին Շումեյքերի այցը և նշել, որ այն հնարավորություն կտա քննարկել Հայաստանում անցկացվելիք COP17 համաժողովի կազմակերպման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների ընթացքն ու առաջիկա անելիքները: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ակտիվ համագործակցությունը և աջակցությունը՝ նախապատրաստական աշխատանքներն արդյունավետ իրականացնելու նպատակով: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ Հայաստանի Կառավարությունը կներդնի բոլոր ջանքերը՝ միջոցառումը լավագույնս անցկացնելու համար:
Աստրիդ Շումեյքերի խոսքով՝ հաշվի առնելով այն, որ միջոցառման կազմակերպման աշխատանքները համակարգում է Վարչապետի աշխատակազմը՝ վստահություն է հաղորդում, որ այն կանցկացվի բարձր մակարդակով: ՄԱԿ-ի Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի գործադիր քարտուղարը հավելել է, որ միջոցառման անցկացման նախաձեռնությունը վկայում է կենսաբազմազանության ոլորտի օրակարգն առաջ մղելու գործում ՀՀ Կառավարության շահագրգռվածության մասին:

Issues related to COP17 were discussed
Prime Minister Nikol Pashinyan received Astrid Schumaker, Executive Secretary of the UN Convention on Biological Diversity.
The Prime Minister welcomed Ms. Schumaker’s visit and noted that it will provide an opportunity to discuss the progress of the work being carried out towards organizing the COP17 conference to be held in Armenia and the upcoming tasks. Nikol Pashinyan emphasized the importance of active cooperation and support in order to effectively implement the preparatory work. The Head of State emphasized that the Government of Armenia will make every effort to hold the event in the best possible way.
According to Astrid Schumaker, taking into account the fact that the organization of the event is coordinated by the Prime Minister’s staff, she expresses confidence that it will be held at a high level. The Executive Secretary of the UN Convention on Biological Diversity added that the initiative to hold the event testifies to the interest of the Government of the Republic of Armenia in advancing the biodiversity agenda.