Էստոնիայի հետ առևտրատնտեսական կապերը կընդլայնվեն
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանն ընդունել է ՀՀ-ում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարգ Մարդիսալու-Կահարին։
Քննարկվել են երկու երկրների միջև տնտեսության ոլորտում առավել հեռանկարային ուղղություններին, տնտեսության դիվերսիֆիկացման շրջանակներում արտահանման և ներմուծման հնարավորություններին, առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման ուղղությամբ միջոցառումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր։
Հանդիպման ընթացքում Նարեկ Հովակիմյանը ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը, որը կարող է դառնալ ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ տնտեսական ավելի լայն համագործակցության կարևոր բաղկացուցիչ։

Trade and economic ties with Estonia will expand
Deputy Minister of Economy of the Republic of Armenia Narek Hovakimyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Estonia to the Republic of Armenia Marge Mardisalu-Kahari.
We discussed issues related to the most promising directions in the economic sphere between the two countries, export and import opportunities within the economic diversification framework, and the implementation of measures aimed at expanding trade and economic ties.
During the meeting, Narek Hovakimyan presented the “Crossroads of Peace” project, which can become essential to regional and broader economic cooperation.