Հունաստանը պատրաստ է աջակցել ՀՀ ԶՈւ բարեփոխումներին
Հունաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հանդիպել է Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոլաոս Դենդիասի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Հունաստան համագործակցությանը վերաբերող հարցեր։ ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը։
Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարը ևս մեկ անգամ իր պատրաստակամությունն է հայտնել աջակցելու ՀՀ ԶՈւ բարեփոխումների իրագործմանը։ Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի։

Греция готова поддержать реформы Вооруженных сил Армении
В рамках официального визита в Грецию первый заместитель министра обороны Республики Армения, начальник Генерального штаба Вооруженных сил, генерал-лейтенант Эдвард Асрян встретился с министром национальной обороны Греции Николаосом Дендиасом.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества Армении и Греции в оборонной сфере. Начальник Генерального штаба Вооруженных сил РА представил ход реформ, реализуемых в Вооруженных силах РА.
Министр национальной обороны Греции в очередной раз выразил готовность поддержать реализацию реформ в Вооруженных силах Армении. Обсуждались вопросы региональной безопасности.