Վիզաների ազատականացման ուղղությամբ նախանշվել են առաջիկա անելիքները
ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը փետրվարի 26-ին ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար Վասիլիս Մարագոսին։
Արփինե Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Եվրոպական Միությանը՝ ՆԳ նախարարությունում և ենթակա ծառայություններում ընթացող բարեփոխումներին ցուցաբերվող գործուն աջակցության համար։
Վասիլիս Մարագոսը կարևորելով ՆԳ նախարարության հետ արդյունավետ համագործակցությունը՝ նշել է, որ ԵՄ-ն պատրաստ է շարունակել ու ընդլայնել աջակցությունը բարեփոխումների գործընթացին։
Անդրադարձ է կատարվել ՆԳ նախարարության և ենթակա ծառայությունների բարեփոխումների ընթացքին, արձանագրված արդյունքներին, համատեղ պլանավորվող նոր քայլերին։
ԵՄ դեսպանը բարձր է գնահատել վիզաների ազատականացման առաջին գնահատման առաքելության հետ կատարված համատեղ աշխատանքները, ինչպես կազմակերպչական, այնպես էլ բովանդակային մասով։ Ուրվագծվել են նաև երկրորդ գնահատման առաքելությանն ընդառաջ կատարվելիք գործողությունները։
Հանդիպման ավարտին կողմերը նախանշել են համագործակցության հետագա ուղղությունները և առաջիկա անելիքները, որոնք միտված են շարունակելու բարեփոխումների արդյունավետ իրականացումը։

Future steps outlined for visa liberalization
On February 26, Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan received Vassilis Maragos, the Head of the European Union Delegation to Armenia.
Arpine Sargsyan expressed gratitude to the European Union for its active support of the ongoing reforms in the Ministry of Internal Affairs and subordinate services.
Vassilis Maragos, emphasizing the practical cooperation with the Ministry of Internal Affairs, noted that the EU is ready to continue and expand its support for the reform process.
The parties discussed the reform process in the Ministry of Internal Affairs and subordinate services, the results achieved, and new steps planned jointly.
The EU Ambassador highly appreciated the joint work carried out with the first visa liberalization assessment mission regarding organization and content. The actions to be taken in anticipation of the second assessment mission were also outlined.
At the end of the meeting, the parties outlined further directions for cooperation and upcoming actions to continue implementing reforms effectively.