Լևոն Բարսեղյանը կգլխավորի եվրոպամետ ուժերի դաշինքը
«Հանրապետություն», «Հանուն հանրապետության» և Հայաստանի Եվրոպական կուսակցությունները Գյումրիի ՏԻՄ ընտրություններում հանդես կգան դաշինքով, որ կկոչվի «Եվրադաշինք»։ Նրանց նախընտրական ցուցակը կգլխավորի «Ասպարեզ» լրագրողական ակումբի նախագահ Լևոն Բարսեղյանը։
Երեք կուսակցություները Գյումրիում դաշինքով հանդես գալու հուշագիր ստորագրեցին՝ ներկայացնելով նաև իրենց թեկնածուին։
«Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը նշել է, թե եվրաքվեի ժամանակ էլ իրենց քայլերը սկսել են Գյումրիից. «Կարծես տրադիցիա է ձևավորվում՝ այն ժամանակ էլ հաջողության հասանք, և 50.000-ի փոխարեն 60.000 ստորագրություն հավաքեցինք»։ Նա հիշեցրել է, որ Լևոն Բարսեղյանը Գյումրիի ավագանու անդամ է եղել և տիրապետում է քաղաքի խնդիրներին. «Գյումրեցին արժանի է քաղաքական թեկնածու ունենալուն»,- ասել է նա։

Levon Barseghyan will head the pro-European forces alliance
The Republic, For the Republic, and European Parties of Armenia will run in the Gyumri local government elections in the European Alliance. Levon Barseghyan, the president of the Asparez journalistic club, will head the pre-election list.
The three parties signed a memorandum to run in an alliance in Gyumri, also introducing their candidate.
The president of the “Republic” party, Aram Sargsyan, noted that they started their steps from Gyumri during the European referendum. “It seems like a tradition is being formed. We succeeded then, too, and instead of 50,000, we collected 60,000 signatures.” He recalled that Levon Barseghyan was a Gyumri Council of Elders member and was familiar with the city’s issues. “A resident of Gyumri deserves to have a political candidate,” he said.