Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա ևս 2-4 աստիճանով
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ փետրվարի 26-ի ցերեկը, 27-ին հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում 17-20 մ/վ արագությամբ, ինչով պայմանավորված լեռնային առանձին մարզերում սպասվում է բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն: Հանրապետության ճանապարհներին սպասվում է նաև մերկասառույց։
​Երևանում փետրվարի 26-ի երեկոյան, 27-ի գիշերը և առավոտյան, մարտի 1-ի երեկոյան սպասվում է թույլ ձյուն։ Փետրվարի 28-ին, մարտի 1-ի գիշերը, 2-3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում փետրվարի 26-ի ցերեկը, 27-ի գիշերը և առավոտյան, մարտի 1-ի ցերեկը, 2-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն: Փետրվարի 28-ին, մարտի 1-ի գիշերը, 2-ի ցերեկը, 3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին հարավարևմտյան 2-5մ/վ, փետրվարի 26-ի ցերեկը, 27-28-ին սպասվում է քամու ուժգնացում ՝ 17-20մ/վ արագությամբ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 26-ի ցերեկը, 27-ին կբարձրանա ևս 2-4 աստիճանով։

Температура воздуха поднимется еще на 2-4 градуса.
Из Центра гидрометеорологии и мониторинга сообщают, что днем 26 февраля и 27 февраля в отдельных районах республики ожидается усиление ветра до 17-20 м/с, в связи с чем в отдельных горных районах ожидается метель и низкая горизонтальная видимость. На дорогах республики также ожидается гололедица.
В Ереване вечером 26 февраля, ночью и утром 27 февраля, а также вечером 1 марта ожидается слабый снег. 28 февраля, ночью 1 марта и 2-3 марта ожидается погода без осадков.
В регионах днем 26 февраля, ночью и утром 27 февраля, днем 1 марта и ночью 2 марта в отдельных районах ожидается снег. 28 февраля, ночью 1 марта, днем 2 марта и 3 марта ожидается погода без осадков. Ветер юго-западный, 2-5 м/с, днем 26 февраля и 27-28 февраля ожидается усиление ветра до 17-20 м/с, в горных районах — метель, низкая горизонтальная видимость. Температура воздуха днем 26 февраля и 27 февраля повысится еще на 2-4 градуса.