ՀՀ ռազմարդյունաբերական ընկերությունները՝ միասնական տաղավարով
ՀՀ ԲՏԱ նախարարության պատվիրակությունն այս օրերին գտնվում է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների մայրաքաղաք Աբու Դաբիում` IDEX 2025 միջազգային պաշտպանական համաժողովին և ցուցահանդեսին մասնակցելու նպատակով:
Ցուցահանդեսին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը 3-րդ անգամ անընդմեջ մասնակցում է «Հայաստան» միասնական տաղավարով, որտեղ ՀՀ ռազմարդյունաբերական ոլորտի 11 ընկերություն փետրվարի 17-21-ը ներկայացնելու է բարձր, տեղեկատվական, պաշտպանական և ռազմական նշանակության տեխնոլոգիաների, ինժեներական լուծումների ուղղությամբ Հայաստանի վերջին ձեռքբերումներն ու ներուժը՝ նպատակադրելով միջազգայնացնել հայկական պաշտպանական արտադրանքը։
Ցուցադրվելու են ոչ միայն արդեն պատրաստի արտադրանք ու ծրագրեր, այլև հեռանկարային նախագծեր, որոնք կարող են դյուրացնել տվյալ ոլորտներում նոր համագործակցությունների մեկնարկն ու ընդլայնումը:
Ցուցահանդեսն անցկացվում է երկու տարին մեկ անգամ և հանդիսանում է աշխարհի խոշորագույն պաշտպանական ցուցահանդեսներից մեկը, որտեղ այս տարի սպասվում է շուրջ 150․000 այցելու։

The RA Ministry of Defense delegation is currently in Abu Dhabi, the capital of the United Arab Emirates, to participate in the IDEX 2025 international defense conference and exhibition.
The RA Ministry of High-Tech Industry is participating in the exhibition for the third time in a row with a joint “Armenia” pavilion, where 11 companies of the RA military-industrial sector will present Armenia’s latest achievements and potential in high information, defense, and military technologies, engineering solutions on February 17-21, aiming to internationalize Armenian defense production.
Not only ready-made products and programs will be exhibited, but also promising projects that can facilitate the launch and expansion of new cooperation in these areas.
The exhibition is held every two years and is one of the largest defense exhibitions in the world. About 150,000 visitors are expected this year.