Պապիկյանը և Պալմասն անդրադարձել են Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափով համագործակցությանը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 15-ին հանդիպել է Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վասիլիս Պալմասի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանության բնագավառում բոլոր ուղղություններով գործակցության ընթացքը և գոհունակություն հայտնել համագործակցության ներկա մակարդակի վերաբերյալ։
Հանդիպման ժամանակ ամփոփվել են Հայաստան-Կիպրոս համագործակցության շրջանակում կատարված աշխատանքները և 2024 թվականի սեպտեմբերին Վասիլիս Պալմասի՝ ՀՀ կատարած այցի ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը։
Սուրեն Պապիկյանը և Վասիլիս Պալմասն անդրադարձել են նաև Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափով համագործակցությանը։

Papikyan and Palmas touched upon the Armenia-Greece-Cyprus trilateral cooperation format.
On February 15, RA Minister Suren Papikyan met with Vasilis Palmas, the Minister of Defense of the Republic of Cyprus.
The interlocutors discussed the progress of cooperation in all directions in the defense sector and expressed satisfaction with the current level of collaboration.
During the meeting, the work carried out within the framework of Armenia-Cyprus cooperation and the implementation of the agreements reached during Vasilis Palmas’ visit to the Republic of Armenia in September 2024 was summarized.