Վրաստանի նախագահն ընդունել է Հայաստանի դեսպանին
Վրաստանում Հայաստանի դեսպանությունը հայտնում է, որ փետրվարի 14-ին, Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Ղավելաշվիլին Օրբելիանիների պալատում ընդունել է ՀՀ դեսպան Աշոտ Սմբատյանին։
Դեսպանը շնորհավորեց Մ․Ղավելաշվիլիին՝ Վրաստանի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ` վստահություն հայտնելով, որ նրա պաշտոնավարման շրջանում Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ ռազմավարական գործընկերության ոգուն համահունչ։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձան նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի մի շարք հարցերի։

Georgian President Receives Armenian Ambassador
The Embassy of Armenia in Georgia reports that on February 14, Georgian President Mikheil Kavelashvili received Armenian Ambassador Ashot Smbatyan at the Orbeliani Palace.
The Ambassador congratulated M. Kavelashvili on his election as Georgia's president and expressed confidence that, during his term, relations between the Republic of Armenia and Georgia will continue to develop in accordance with the spirit of strategic partnership.
During the meeting, the interlocutors also touched upon several issues on the regional and international agenda.