Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարի հետ անդրադարձել են տարածաշրջանային հարցերի
ՀՀ ՊՆ-ից տեղեկացնում են, որ Հնդկաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 11-ին հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարար Ռաջնաթ Սինգհի հետ:
Երկուստեք գոհունակություն են հայտնել համագործակցության ներկա մակարդակի վերաբերյալ։ Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Հնդկաստան համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
Նախարարներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Հնդկաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Աֆյանը և ԲՏԱ նախարարության Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանը։

С министром обороны Индии обсудили региональные вопросы.
Министерство обороны Республики Армения сообщает, что в рамках рабочего визита в Индию министр обороны Республики Армения Сурен Папикян 11 февраля встретился с министром обороны Индии Раджнатхом Сингхом.
Обе стороны выразили удовлетворение нынешним уровнем сотрудничества. Были обсуждены возможности расширения армяно-индийского сотрудничества в оборонной сфере.
Министры также затронули вопросы региональной и международной безопасности.
Во встрече также приняли участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Индии Ваагн Афян и председатель Военно-промышленного комитета Министерства обороны Арам Дживанян.