ԱՄՆ գործընկերները բարձր են գնահատել ՀՀ ՊՆ ստորաբաժանումների պատրաստվածության մակարդակը
ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը հայտնում է, որ օրերս ՊՆ ռազմաբժշկական վարչության պետ, բ/ծ գնդապետ Գեղամ Փաշիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Հոհենֆելս քաղաքում տեղակայված ԱՄՆ ռազմաբազա, որտեղ անցկացվում է «Համատեղ լուծում-2025» զորավարժությունը։
«Բացի ՊՆ ռազմաբժշկական ապահովման վարչության դաշտային հոսպիտալից՝ այս տարի առաջին անգամ զորավարժությանը մասնակցում է նաև ՊՆ ռազմական ոստիկանության հատուկ գումարտակի անձնակազմից կազմված ստորաբաժանումը, որը զորավարժության ընթացքում իրականացնում է հատուկ կարևորագույն օբյեկտների պահպանություն, դիվերսիոն հետախուզական խմբերի հայտնաբերում և ոչնչացում, ինչպես նաև վարժանքի սցենարից բխող այլ գործառույթներ։
Պատվիրակությունը ծանոթացել է անձնակազմի տեղակայման պայմաններին և դիտարկել զորավարժության ընթացքը։
ՊՆ ՌՈ պետի տեղակալ, գնդապետ Արթուր Ումրշատյանը շրջայց է կատարել ՌՈ ստորաբաժանման անձնակազմի ծառայության իրականացման տեղամասերով։
Կազմակերպված ամփոփիչ քննարկումների ընթացքում զորավարժության ղեկավարությունը և ԱՄՆ գործընկերները բարձր են գնահատել ՊՆ ստորաբաժանումների պատրաստվածության ու փոխգործակցության կազմակերպման մակարդակը»,-սոցցանցի իր էջում գրել է նա։

Американские партнеры высоко оценили уровень подготовки подразделений Минобороны РА
Пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арам Торосян сообщил, что недавно делегация во главе с начальником военно-медицинского управления Минобороны, полковником Гегамом Пашикяном посетила военную базу США в городе Хохенфельс, Федеративная Республика Германия, где проходит учение «Совместное решение-2025».
«Помимо полевого госпиталя управления военно-медицинского обеспечения Минобороны, в этом году впервые в учениях также принимает участие подразделение, состоящее из личного состава специального батальона военной полиции Минобороны. В ходе учений оно осуществляет охрану особо важных объектов, выявление и нейтрализацию диверсионно-разведывательных групп, а также другие функции, предусмотренные сценарием учений.
Делегация ознакомилась с условиями размещения личного состава и наблюдала за ходом учений.
Заместитель начальника военной полиции Минобороны, полковник Артур Умршатян провел обход участков, где несут службу подразделения военной полиции.
В ходе организованных итоговых обсуждений руководство учений и американские партнеры высоко оценили уровень подготовки подразделений Минобороны и организации их взаимодействия», — написал он на своей странице в соцсети.