«Ներկայացրել եմ տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ ՀՀ-ի մոտեցումները». Պապիկյան
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը աշխատանքային այցով գտնվելով Հնդկաստանում՝ փետրվարի 11-ին մասնակցել է «Aero India» ցուցահանդեսի շրջանակում անցկացվող պաշտպանության նախարարների՝ «Կառուցել դիմադրողականությունը միջազգային պաշտպանության և գլոբալ ներգրավման միջոցով» թեմայով կոնկլավին, հանդես եկել ելույթով։
«Ողջունելով կոնկլավի մասնակիցներին և շնորհակալություն հայտնելով հնդկական կողմին ջերմ հյուրընկալության համար՝ նշել եմ, որ Հայաստանի ու Հնդկաստանի համատեղ ջանքերն ուղղված են ոչ միայն երկրների պաշտպանունակության բարձրացմանը, այլև միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգության, խաղաղության և կայունության ապահովմանը։
Ներկայացրել եմ տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ Հայաստանի մոտեցումները, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը»,-գրել է նա։

"I have presented Armenia's approaches to regional security issues." Papikyan
RA Defense Minister Suren Papikyan, who is on a working visit to India, participated in the Defense Ministers’ Conclave on February 11, held within the framework of the Aero India exhibition, on the theme “Building Resilience through International Defense and Global Engagement ” and delivered a speech.
Welcoming the participants of the conclave and thanking the Indian side for the warm hospitality, I noted that the joint efforts of Armenia and India are aimed not only at increasing the countries’ defense capabilities but also at ensuring international and regional security, peace, and stability.
I presented Armenia’s approaches to regional security issues and the RA Government’s “Crossroads of Peace” project,” he wrote.