Մի տաքսու վարորդ մոտեցավ եւ ասաց, որ «30 հազար դոլարի» չվճարած տուգանքներ ունի․ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սոցցանցի իր էջում գրում է․ «Երեկ ավտոբուսի կանգառում մի տաքսու վարորդ մոտեցավ եւ ասաց, որ «30 հազար դոլարի» չվճարած տուգանքներ ունի եւ ակնկալում է, որ անհույս վարկերի նման մի ծրագիր էլ իրենց համար անենք:
Իրեն անկեղծ ասացի, որ հիշում եմ, որ 2018թ. տուգանքների համաներումը դուր չեկավ շատ վարորդների, ովքեր տուգանքները պարտաճանաչ վճարել են եւ մի տեսակ մեղավոր դուրս եկանք նրանց առաջ:
Բայց ինձ մոտեցած տաքսու վարորդն ասում էր, թե իր վիճակում շատ մարդիկ կան եւ հիմնականում տաքսու վարորդներ: Ամեն դեպքում, սա էլ մտածելու թեմա է, բայց այստեղ հարկավոր է նաեւ պարտաճանաչ վճարած վարորդների ըմբռնումը:
Իհարկե, ինչպես անհույս վարկերի դեպքում, այս դեպքում էլ խոսքը կարող է վերաբերվել միայն մի քանի տարվա վաղեմության տուգանքներին ու ոչ թե համաներման, այլ սպիտակ դաշտում աշխատելու եւ կամաց-կամաց, այդ թվում եկամտային հարկի կամ տուրքերի նվազեցումներով վճարելու եղանակով: Մտածենք»:

Подошел таксист и сказал, что у него «30 тысяч долларов» неоплаченных штрафов. Пашинян
«Вчера на автобусной остановке ко мне подошел водитель такси и сказал, что у него есть неоплаченные штрафы на сумму 30 тысяч долларов, и он надеется, что мы разработаем для них аналогичную программу, как для безнадежных кредитов.
Я честно сказал ему, что помню, как амнистия штрафов в 2018 году не понравилась многим водителям, которые исправно платили свои штрафы, и в каком-то смысле мы оказались перед ними виноваты.
Но водитель такси, который ко мне подошел, утверждает, что в такой же ситуации находится много людей, в основном таксисты. В любом случае, это тоже тема для размышлений, но здесь важно также понимание со стороны водителей, которые платили штрафы добросовестно.
Конечно, как и в случае с безнадежными кредитами, речь может идти только о штрафах нескольких лет давности, и не об амнистии, а о способе постепенной выплаты через работу в «белой зоне», включая возможное снижение подоходного налога или сборов. Давайте подумаем»