ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ՀՀ հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 7-ին հանդիպել է Երևանի պետական համալսարանի և Հայաստանի եվրոպական համալսարանի միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետների ուսանողների հետ:
Հանդիպումը տեղի է ունեցել հարցուպատասխանի ձևաչափով:
ԱԺ փոխնախագահը պատասխանել է ուսանողների հարցերին` անդրադառնալով Հայաստան-Թուրքիա հարաբերություններին:
Ուսանողները 6-շաբաթյա պրակտիկան անցկացնում են Հայաստանի Ազգային ժողովում և այս ընթացքում հանդիպումներ են ունեցել ԱԺ պատգամավորների, աշխատակազմի ներկայացուցիչների հետ: Պրակտիկան ուսումնական գործընթացի կարևորագույն մասն է, քանի որ նոր հմտություններ, կարողություններ ձեռք բերելու, աշխատանքային գործընթացին տեղում ծանոթանալու հնարավորություն է տալիս. նշում են ուսանողները` կարևորելով հանդիպումների ընթացքում քննարկված թեմաները:

Deputy Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia and Special Representative of the Republic of Armenia in the process of normalizing Armenia-Turkey relations Ruben Rubinyan met with students of the faculties of international relations of Yerevan State University and the European University of Armenia on February 7.
The meeting took place in a question-and-answer format.
The Deputy Speaker of the National Assembly answered the students' questions, referring to Armenia-Turkey relations.
The students are conducting a six-week internship at the National Assembly of Armenia, during which they have meetings with NA deputies and staff representatives. The internship is a very important part of the educational process, as it provides an opportunity to acquire new skills and abilities and get acquainted with the work process on the spot, the students note, emphasizing the topics discussed during the meetings.