ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հաստատել է, որ հայ-ադրբեջանական սահմանին ռազմագերիների, անհետ կորածների հարցով քննարկում է տեղի ունեցել։
«Փետրվարի 7-ին Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորած քաղաքացիների հարցերով պետական հանձնաժողովի հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարծիքներ են փոխանակել անհայտ կորած անձանց ճակատագրի պարզաբանման հարցերի վերաբերյալ և համաձայնության եկել, որ հանձնաժողովների միջև փոխադարձ համաձայնությամբ քննարկումները կշարունակվեն:

The National Security Service has confirmed a meeting on the Armenian-Azerbaijani border.
The National Security Service of the Republic of Armenia has confirmed that a discussion took place on the Armenian-Azerbaijani border regarding the issue of prisoners of war and missing persons.
“On February 7, a meeting of the Interdepartmental Commission on the Issues of Prisoners of War, Hostages, and Missing Persons (Whereabouts Unknown) of the Republic of Armenia and the State Commission on the Issues of Prisoners of War, Hostages, and Missing Citizens of the Republic of Azerbaijan took place on the border of the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan.
During the meeting, the parties exchanged views on clarifying the fate of missing persons and agreed that the commissions' discussions would continue by mutual consent.