Վարչապետը Վաշինգտոնում հանդիպել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի նախագահին
Վաշինգտոնում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) նախագահ Դանիել Թվինինգի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ կառավարության և Ինստիտուտի միջև համագործակցության ընթացքը, Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը, ինչպես նաև հետագա համատեղ քայլերը՝ ուղղված ժողովրդավարական բարեփոխումների խորացմանը:
Վարչապետ Փաշինյանը բարձր է գնահատել Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի աջակցությունը և ընդգծել հանրային հաղորդակցության կարողությունների զարգացման կարևորությունը՝ այն դիտարկելով որպես բաց և թափանցիկ կառավարման հիմք:
Վարչապետն ընդգծել է նաև Հայաստանի Հանրապետության և ԱՄՆ-ի միջև ստորագրված Ռազմավարական գործընկերության կանոնադրության կարևորությունը, որը նոր հնարավորություններ կստեղծի երկկողմ կապերի ընդլայնման համար՝ ներառելով ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդումը, քաղաքացիական հասարակության կարողությունների բարձրացումը և ռեֆորմների արդյունավետ իրականացումը:
Դանիել Թվինինգը վերահաստատել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի հանձնառությունը՝ շարունակելու աջակցությունը Հայաստանի Կառավարության բարեփոխումների օրակարգին և ժողովրդավարական զարգացմանը:

Prime Minister meets with President of the International Republican Institute in Washington
Prime Minister Nikol Pashinyan met with Daniel Twining, President of the International Republican Institute (IRI), in Washington.
During the meeting, the process of cooperation between the Armenian government and the Institute, the programs implemented in Armenia, and further joint steps aimed at deepening democratic reforms were discussed.
Prime Minister Pashinyan highly appreciated the support of the International Republican Institute and emphasized the importance of developing public communication capabilities, considering it as the basis for open and transparent governance.
The Prime Minister also emphasized the importance of the Strategic Partnership Charter signed between the Republic of Armenia and the United States. This charter will create new opportunities for expanding bilateral ties, including strengthening democratic institutions, increasing civil society capacities, and effectively implementing reforms.
Daniel Twining reaffirmed the International Republican Institute's commitment to continuing to support the Government of Armenia's reform agenda and democratic development.