Վիեննայի ՄԱԿ գրասենյակում և այլ միջազգային կազմակերպություններում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Անդրանիկ Հովհաննիսյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Միջազգային հակակոռուպցիոն ակադեմիայի (IACA) դեկան Սլագյանա Տասևային:
Համատարմագրերի հանձնման արարողությանը հաջորդել է մշտական ներկայացուցիչ Անդրանիկ Հովհաննիսյանի և դեկան Սլագյանա Տասևայի հանդիպումը: Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում Հայաստանի և Ակադեմիայի միջև համագործակցության ընդլայնման և նոր ծրագրերի իրականացման հեռանկարներին:
Մշտական ներկայացուցիչը դեկանի ուշադրությունն է հրավիրել Հայաստանում օրենքի գերակայության, կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտներում ՀՀ կառավարության առաջնահերթություններին և բարեփոխումների օրակարգին:

The Permanent Representative of the Republic of Armenia presented his credentials to Taseva
Ambassador Andranik Hovhannisyan, the Permanent Representative of the Republic of Armenia to the UN Office in Vienna and other international organizations, presented his credentials to Slagjana Taseva, the Dean of the International Anti-Corruption Academy (IACA).
The ceremony of presenting the credentials was followed by a meeting between Permanent Representative Andranik Hovhannisyan and Dean Slagyana Taseva. The meeting focused on the prospects for expanding cooperation between Armenia and the Academy in combating corruption and implementing new programs.
The Permanent Representative drew the Dean's attention to the RA Government's priorities in the rule of law, combating corruption in Armenia, and the reform agenda.